Poza samochodami osobowymi również auta dostawcze cieszą się coraz większą popularnością w systemie najmu. Większy pojazd na wynajem przydaje się przy planowaniu wakacji w większym gronie, przeprowadzce czy remoncie. Ten segment samochodów można znaleźć w coraz większej liczbie wypożyczalni zajmujących się długoterminowym udostępnianiem floty. Samochody dostawcze są dostępne także w carsharingu! Kiedy się to opłaca i ile dokładnie kosztuje?

Samochód dostawczy na jak długo chcesz

Wynajęcia auta o większych gabarytach to usługa dostępna w różnych wariantach czasowych. Przykładowo w Panek CS jest to system:

  • dobowy,
  • tygodniowy,
  • miesięczny.

Jakie pojazdy można znaleźć na rynku? Oferta wypożyczalni obejmuje zarówno busy do przewozu osobowego, jak i pojazdy do transportu towarów. Choć na usługę najmu składa się wiele elementów, formalności bynajmniej nie przerażają – wynajęcie auta dostawczego przebiega na podstawie standardowej umowy najmu długoterminowego. Jeszcze szybciej jest w przypadku wspomnianego carsharingu. Procedura wypożyczenia niczym nie różni się od szybkiego wynajmu auta osobowego.

Jak szybko wynająć auto o większych gabarytach?

Dzięki temu, że w przypadku wielu operatorów carsharing obejmuje także auta dostawcze czy busy, za pomocą kilku kliknięć znajdziesz najbliższy Tobie pojazd i np. znacznie przyspieszysz przeprowadzkę. Co musisz zrobić, aby móc skorzystać z takiej podręcznej opcji?

  1. Ściągnij na swój telefon mobilną aplikację konkretnej wypożyczalni.
  2. Na udostępnionej w aplikacji mapie wyszukaj najbliższy pojazd dostawczy.
  3. Zarezerwuj wybrany samochód za pomocą kliknięcia w jego symbol.
  4. Na dotarcie do samochodu i jego otwarcie masz 10 minut.

Podobnie jak przy wypożyczeniu auta osobowego, i tutaj sprawdź stan techniczny „dostawczaka” zanim wyruszysz nim w trasę. Rzecz jasna nie będziesz w stanie ocenić samodzielnie wszystkiego. Są jednak sygnały, które mogą zaniepokoić nawet przy amatorskich i ogólnych oględzinach. Jeżeli zidentyfikujesz usterkę lub uszkodzenie, jak najszybciej powinieneś zgłosić się z tym do operatora wynajmującego pojazd.

Warunku wynajmu „dostawczaka” w ramach carsharingu

Często wypożyczalnie pozwalają na przemieszczanie się wynajętym samochodem po całej Polsce. Możesz jednak dostać narzuconą lokalizację zwrotu pojazdu. Zanim wypożyczysz samochód, określ swoje potrzeby i możliwości – oceń, czy gdy zostawisz samochód w innej miejscowości, będziesz jak miał dostać się do domu.