Wraz z nadejściem pięknej słonecznej pogody rośnie także ochota na odświeżenie domowej przestrzeni. To, jak czyste okna, odkurzone kąty czy świeżo wyprane firanki wpływają na samopoczucie może zadziwiać. A co, jeśli po długiej zimie perspektywa porządków cię paraliżuje? Sprawdź, jak je zorganizować, żeby przy okazji czerpać z nich przyjemność i satysfakcję!

Solidny plan to podstawa!

Czynności porządkowych może być całkiem sporo w zależności od metrażu domu czy mieszkania, ale także elementów jego wystroju. Rozpoczynanie wszystkiego po trochu nie jest najlepszym pomysłem – to pierwszy krok w stronę chaosu i frustracji. Zanim zabierzesz się za pranie, sprzątanie i szorowanie, usiądź i wykonaj dobry plan. Kolejność ma tutaj spore znaczenie – nie ma sensu myć np. podłóg, zanim nie wyczyścisz dokładnie kratek wentylacyjnych. Jaką strategię zatem przyjąć? Na te elementy zwróć kolejno uwagę:

  • lampy i kratki wentylacji,
  • wnętrza szafek i regałów,
  • pranie firanek
  • mycie okien,
  • ścieranie kurzy,
  • mycie kuchni i łazienki,
  • odkurzanie i mycie podłogi,
  • układanie i segregowanie w szafach.

To oczywiście przykładowy harmonogram – należy dostosować go indywidualnie do przestrzeni swojego domu.

Wiosna to dobry czas na przegląd

Przy okazji układania i segregacji ubrań, książek czy przedmiotów codziennego użytku może się okazać, że nie potrzebujesz ich pod ręką lub w ogóle aktualnie z nich nie korzystasz. Możesz usunąć je z mieszkania, zwalniając przy tym sporo miejsca. A co, jeśli nie masz piwnicy czy komórki lokatorskiej? Obecnie bardzo popularne stają się przechowalnie zwane self storage. To nic innego jak całodobowy, samoobsługowy magazyn. Mokotów czy Ursynów to niektóre z obszarów w stolicy, w których skorzystasz w takiej opcji. Poza tym boksy można wynająć także w takich miastach jak np. Wrocław, Kraków czy Poznań. Na mapie Polski jest ich coraz więcej!

Jeśli przed tobą wiosenne sprzątanie i rewizja rzeczy w domu lub mieszkaniu, od razu sprawdź ofertę operatorów self storage w twojej okolicy. Łatwo pozbędziesz się z domu niepotrzebnych przedmiotów, ale kiedy przyjdzie czas, aby z nich skorzystać – dostęp do swojego boksu będziesz mieć przez całą dobę.