Osoby, które chcą kupić samochód bardzo często decydują się na samochód z zagranicy. Przykładowo Niemcy są krajem, z którego od lat Polacy bardzo chętnie ściągają samochody używane. W zasadzie nikogo to nie dziwi, ponieważ samochód pochodzący z Niemiec jest z reguły w znacznie lepszym stanie.

Samochody z Niemczech statystycznie są w lepszym stanie

Nie ma co ukrywać, że stan polskich dróg a niemieckich dróg znacząco się różni. I to oczywiście przekłada się na stan samochodów. Auto z Niemiec pomimo takiego samego kilometrażu co auto z Polski po prostu może być mniej wyeksploatowane. To na pewno jest atut, który przemawia za ściąganiem i sprowadzaniem samochodów z tego kraju.

Oprócz tego samochód w Niemczech znacznie więcej kilometrów robi po autostradach. Tamtejsza sieć dróg jest znacznie lepsza niż w naszym kraju. A w Polsce autostrad i dróg ekspresowych jest mniej. Jak przekłada się to na samochód i jego użytkowanie? Otóż w taki sposób, że samochody jeżdżące w Polsce mają znacznie bardziej wyeksploatowane takie części samochodowe jak sprzęgło, skrzynia biegów czy też ogólne zużycie tapicerki w samochodzie. Jednak są również przykładowo autohandle w Warszawie, które oferują sprawdzone i pewne auta z Polski. Listę warszawskich autohandli znajdziemy na stronie WarszawaInfo.pl.

Lepiej kupić samochód sprowadzony czy na miejscu w Polsce?

Bez wątpienia samochody z zagranicy mogą, lecz nie muszą być w lepszym stanie. O ile teoretycznie samochody z zagranicy będą lepiej utrzymane, to jednak nie zawsze możemy poprawnie zweryfikować ich historię. Stąd też w niektórych przypadkach to zakup samochodu z naszego rynku może być lepszym wyborem. Ostatecznie należy zawsze podjąć decyzję indywidualnie, biorąc pod uwagę każdy aspekt. Po prostu w każdym przypadku mogą wystąpić losowe zmienne, które ciężko przewidzieć i określić. Szczególnie, że klienci kupują samochody w różnym przedziale cenowym, co znacząco utrudnia udzielenia jednej odpowiedzi w tym temacie.